Hepinize selamlar. :)  İçimde yeni şeylerin çocuksu mutluluğu var. Kıpır kıpır… Sanki bir bayram sabahı uyanmışım da bütün aile evde toplanmış, herkes birbirine sarılıyormuş gibi hissediyorum. Sanki aşık olmuşum da tüm hayvanat bahçesi içimde zıplıyor. Annem en sevdiğim tatlıyı yapmış, ev misler gibi kokuyor. İşte böyle bir heyecanla, merakla ve umutla bekliyorum yeni yılı! Çünkü her yeni yıl; yeni umutlar, yeni mutluluklar, yeni dostlar, yeni ayrılıklar, yeni başlangıçlar, yeni sevmeler, yeni hayal kırıklıkları, yeni yollar, yeni duraklar, yeni kahkahalar, yeni bir huzur getirmez mi? Belki de yeni bir hayat? Çünkü her yeni şey bir bahanedir. Dilekler için;  kocaman bir nefes alıp kendini aşmak ve küçük bir adım atıp büyük farklar yaratmak, birinin karşısına geçip “Seni seviyorum!” demek için… Başlamak için, gülümsemek, gülümsetmek, kendinle dost olmak için bir bahanedir. Gerçek hayattan kaçanlar, yarına erteleyenler, kendisiyle konuşmayanlar, umutsuzlar için kendilerini yenileme şansıdır yeni yıl. :)

2016 milyarlarca umut dolu bizim için. Üstelik 2016 yılı “umut” kelimesinde gizlenen 2015’ten kalma birkaç parça mutsuzluğa ve adaletsizliğe göğüs gerecek kadar cesur. Barışı getirecek kadar vicdanlı, hepimizi kucaklayacak kadar cömert herkese bir şeyler öğretecek kadar da bilge. Milyarlarca hayata dokunacak kadar ilham verici, huzur verecek kadar sade ve bir kadının olması gerektiği gibi de özgür.

Geri sayım başladı. Biz içimizdeki heyecanla 2016’ya hazırız. Yeni yılın şans, mutluluk, sağlık ve her şeyden önemlisi barış getirmesi dileğiyle…

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın