Merhabalar, iki buçuk ayımı tamamladığım BinYaprak’taki operasyon stajyerliğimle ve aranıza çok yeni katıldığım CampusWIN ailesiyle birlikte olduğumdan dolayı çok mutluyum.İlk yazımda sizlere 22 Kasım’da gerçekleştirdiğimiz ilham dolu ilk BinYaprak Buluşmaları etkinliğimizi ve 2.Erkek Çemberi Toplantısını anlatacağım.

Etkinlik öncesinde tüm ekipçe çok heyecanlıydık.Çünkü harika bir etkinlik olacağını önceden biliyorduk.Erkenden gelip teknik altyapılarımızı düzenledik,konuklarımızı karşıladık.Konuklarımızın her biri alanlarında başarılı,değerli kişilerdi ; Eray Yüksek,Oya Günay,Ahmet Aydemir ve Burcu Bakaçhan.

Etkinliğimizin bir kısmı online bir kısmıysa offline olarak gerçekleşti.BinYaprak Buluşmaları’nda İlk kısım Melek Pulatkonak ve Eray Yüksek’in gerçekleştirdiği ‘Geleceğin Meslekleri’ konulu sohbetti.Gelecekle ilgili senaryoların,geleceğin mesleklerinin,ömür boyu zorunlu öğrenmenin öneminin,robotların konuşulduğu bilgilendirici ve ufkumuzu genişletici bir sohbetti.

İkinci kısım Oya Günay ve Ahmet Aydemir’in gerçekleştirdiği ‘Duygusal Zeka Nedir?’ konulu sohbetti. Duygusal zekanın ne demek olduğunun, doğru bilinen yanlışların,gündelik hayattan örneklerin, duygusal zeka ve iş hayatı ilişkisinin konuşulduğu keyifli ve samimi bir sohbetti.

Son kısım ise Burcu Bakaçhan ve Melek Pulatkonak’ın gerçekleştirdiği ‘Çalışan Annenin Gizli Dünyası’ konulu sohbetti.Hem çalışan hem de anne olan kadınların yaşadığı tecrübeler ve Onuncu Ay projesinin konuşulduğu içten ve sıcak bir sohbetti.Sohbet sırasında Eray Bey’e yöneltilen soru üzerinde ebeveynlikten başlanıp,yeni nesilin yetenekleri,farklılıkları,iş hayatında nasıl bir duruş sergileyecekleri konusunda da konuşuldu ve sohbete ayrı bir renk kattı.

BinYaprak Buluşmaları’ndan hemen sonraki 2.Erkek Çemberi Toplantısı’nda ilk toplantımıza göre farklı insanlar da gelmişti.Böylece Erkek Çemberimizin gitgide büyüdüğünü gördük.Toplantı sırasında BinYaprak güncellemeleri ,BinYaprak Erkeğinin ne demek olduğu konuşuldu.Yapılan eleştiriler ve öneriler dinlendi.Kahoot! üzerinden eğlenceli bir yarışma düzenlendi.Karşılıklı etkileşim dolu ve yapıcı bir toplantı oldu.

Ben de etkinlik boyunca katılımcı listesinin teyidi,konukların karşılanması,etkinlik fotoğraflarının çekilmesi görevlerini üstlendim.Verilen aralarda farklı kişilerle tanışma fırsatı buldum.Gerçekleştirilen sohbetleri de çok beğendim ve diğer BinYaprak Buluşmaları’nı sabırsızlıkla bekliyorum.

İlham dolu daha nice etkinliklerde görüşmek üzere!

 

Nurten Beste İşgüden

Yazar Hakkında

Konuk yazarlardan ilham, fırsat ve yeni fikirlerle dolu paylaşımlar!

İlgili Yazılar

Yorum Yazın