Vodafone Teknoloji/Telekomünikasyon Alanında Genç Kadın Öğrencilerin Yanında 

Vodafone Türkiye, ülkemizin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla sürdürdüğü faaliyetleri çerçevesinde, Türkiye’nin sürdürülebilir geleceğinin inşasında kadınların ekonomik hayata katılımına büyük önem veriyor; potansiyeli yüksek, teknoloji/telekomünikasyon alanında kariyerini ilerletmek isteyen kız öğrencilere imkan sağlamayı ve onları yetiştirerek sektöre kazandırmayı önceliklendiriyor!

Bu amaçla Vodafone Türkiye “Women in Technology Internship Programı”nı hayata geçiriyor!

Women in Technology Internship Program

WIT, Vodafone Türkiye’nin üniversite 3. sınıfta öğrenim görmekte olan genç kadın öğrencilere yönelik olarak tasarladığı teknoloji odaklı bir staj programıdır. Program kapsamında profesyonel kariyerini Telekomünikasyon /Teknoloji alanında ilerletmek isteyen,mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinde öğrenim gören kız öğrencilerin başvuruları değerlendirmeye alınmaktadır.

Başvuru Koşulları

  • Üniversite 3. sınıfta öğrenim görmek
  • Mühendislik fakültelerinin bilgisayar, elektrik/elektronik, elektronik haberleşme, enerji sistemleri, mekatronik, yazılım, telekomünikasyon, telekomünikasyon ve haberleşme bölümlerinde öğrenim görmek
  • İyi derecede İngilizce bilmek
  • Program kız öğrencilere yönelik hazırlanmıştır.

Adayların aranan tüm koşullara uygun olması durumunda başvuru değerlendirmeye alınır.

Başvuru Süreci

  • video mülakat
  • yetkinlik bazlı birebir mülakat

Yukarıda belirtilen başvuru koşullarını karşılayan ve tüm aşamaları başarıyla tamamlayan adaylar, program kapsamında Vodafone’da staj yapma hakkını elde ederler.Staj programı, Nisan 2016’da başlar ve bir yıl süresince devam edecek ve katılımcı olarak seçilecek olan kız öğrenciler Vodafone Türkiye Teknoloji Fonksiyonu’ndaki ilgili bölümlerde rotasyon gerçekleştirerek staj yapma hakkı elde edeceklerdir.

Program kapsamındaki çalışma planı, akademik yıl içinde öğrencilerin ders programlarını aksatmayacak şekilde ve Vodafone Türkiye’nin organizasyonel ihtiyaçları dahilinde her bir öğrenci özelinde netleştirilecektir. Yaz döneminde ise tam zamanlı çalışma ile devam edecektir. Öğrencilerin akademik yıl içinde haftada 1,5 – 2,5 gün, yaz tatili süresince ise tam zamanlı olarak tüm hafta staj programlarını sürdürmeleri beklenmektedir.

Discover Genç Yetenek Programı’na Başvuru İmkanı

Discover, yüksek potansiyele sahip gençlerin Vodafone’a kazandırılarak, lokal ve global kariyer olanaklarından faydalanmalarına, eğitim-gelişim programları ile desteklenmelerine olanak tanıyan ve aynı zamanda Vodafone Türkiye’nin “gelecek nesil liderlerini” kendi içinden yetiştirmesini amaçlayan bir programdır.

WIT staj programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, Vodafone’un global ölçekte tüm ülkelerinde uyguladığı “Discover Genç Yetenek Programı” seçim sürecine öncelikli katılım hakkı elde ederler. Bu kapsamda Discover Genç Yetenek Programı seçim sürecinin ilk iki aşamasını başarıyla tamamlamış olarak kabul edilirler ve 3. ve son aşama olan değerlendirme merkezi adımından seçim sürecine dahil olurlar. Bu süreci başarıyla tamamlayan adaylar, Vodafone’da tam zamanlı olarak çalışmaya ve sayıları yaklaşık 150’yi bulan Vodafone’un  genç yetenekleri  arasına katılmaya hak kazanırlar. Discover Genç Yetenek Programı katılımcılarına;

  • eğitim ve gelişim programları
  • global çalışma olanakları
  • rotasyon gibi önemli kariyer fırsatları sunulmaktadır

Teknoloji sektöründe geleceğin kadın liderleri arasına katılmak isteyen kız öğrencileri Vodafone’da yeni bir gelecek bekliyor!

Yorum Yazın