Hani çok önemli bir buluşmaya geç kalmışsınızdır, yani o kadar önemli bir toplantıdır ki o, iki dakika gecikme bile hayatınızla ilgili kurguladığınız önemli adımda size çelme takacak ve tüm emeklerinizi boşa çıkaracaktır. Lakin durakta beklemektesinizdir ve sizi o buluşmaya yetiştirecek olan otobüs inatla gelmemektedir. Hatta bir de üstüne o güzel havanın ılıklığı içinde uçmaya devam ederken mola vererek üstünüze ufak bir lekesini bırakıvermiş olan bir kuş ile tanışmışsınızdır! Zaman ve ilk intiba açısından yerlerdesiniz, hiç şansınız yok, buluşmaya elveda deme vakti.

saatAaaa ama yok öyle, hemen başa sarıyoruz filmi, buluşmaya hazırlanırken ki sahneye dönüyoruz. Evden zamanında çıkıyoruz, dolayısıyla kuş ve otobüs felaketlerinden de kurtulmuş oluyoruz. Şimdi ben ne anlatıyorum, tabii ki mesele bu değildi.

Bundan iki sene önce zorunlu staj yapmam gerektiği için staj arayışlarına başladım. Güvendiğim arkadaşlarım vardı; bana bu konuda yardım edecek. Eh tabi staj bulmak için büyük zamanlarımızı harcadığımız ama asla yardımcı olmayan kariyer siteleri vardı. Bir de bu arada bazı arkadaşlarımızın, daha şanslı olduklarından, staj ayarlayabilecekleri bağlantıları vardı. Birkaç ay boyunca su yüksekliği boyumu geçmeyen bir birikintide çabaladım durdum. Güvendiğim dağlara karların yağmasıyla ve korkunç zaman kayıplarından sonra o yazımı staj yapamayarak geçirmiş oldum. Eksik neydi? Yahu bir yerde çok büyük hata yapıyordum ama neydi? Açıklamayacağım, konudaki otobüs ve kuş çok bariz. El sallıyorlar bak!

Ardından TurkishWIN geliyor, işte filmi burada başa sarıyoruz. TurkishWIN üyesi, Borusan Oto İstinye şubesi Genel Müdürü, Sevgili Ayşe Öktem ile bir etkinlikte bir araya gelmemizle başlıyor hikaye. Öncesinde vizyon ve misyon olarak çok beğendiğim Borusan Holding’de nasıl staj yapabilirim diye bir mail atmıştım elbette. O kadar güzel karşılamıştı ki bu mailimi, ben bu sefer doğru yolda ilerlediğime bir kez daha inanmıştım. “Networkün gücü adına!” diye yola çıkmışken o etkinlikte yüz yüze tanışma fırsatı elde ettim. TurkishWIN’in ruhunda olan samimiyet, Sevgili Ayşe Öktem ile aramıza da yansımıştı elbette. Böylece çok verimli geçen stajımı Borusan Holding’in bünyesinde bulunan Supsan’da tamamlamış oldum. Fakat en tatlısı da aldığım dersin büyüklüğüydü.

Yazar Hakkında

Melis İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Reklamcılık ve Endüstri Mühendisliği okumaktadır. Aynı zamanda tangoist tango okulunda asistanlık yapmakta ve modern dans ile ilgilenmektedir. İlgi alanları; sosyal sorumluluk projeleri, liderlik, inovasyon, sanat, seyahat etmek.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın