BinYaprak’ın ilham dolu videolarının konuğu bu hafta Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik’ti. Üniversite yıllarında paketlemeden santral memurluğuna kadar birçok rolde staj yaparak deneyim kazanan Gedik’in kariyer sırrı “planlı ve hedefli” olmak. Videoyu izlemek için tıkla!

STEAMWIN 9 Kasım’da Bahçeşehir Üniversitesi’ndeydi. STEAM; bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik alanlarındaki öğrencileri, akademisyenleri ve profesyonelleri bir araya getiren bir platform. Bu hafta Intertech Müşteri Değerlendirme Sistemi Bölüm Müdürü Arzu Elmas Gündoğdu, Microsoft İş Çözümleri Yöneticisi Gökşin Bakır, Veripark Genel Müdürü Aslı Derbent Özkan ve akademisyen Gül Tekin Temur’un konuşmacı olarak katıldığı etkinlik, öğrencileri ve profesyonelleri teknoloji sektöründen rol modellerle buluşturdu.

BinYaprak’ta bu hafta veri bilimi haftasıydı! Prof. Dr. Özgür Özlük’le yaptığımız canlı yayında ”verimi bilimi nedir?”  ve ”veri bilimci nasıl olunur?” u konuştuk. Canlı yayını izlemek ve notlarımızı okumak için buraya tıkla!. Duygular “büyük veri”nin bir parçası olabilir mi? Veri görsel sanata neden, nasıl dönüşür? Şirketlerin verileriyle dünyayı kurtarmak mümkün mü? Peki bu kadar veriyle ne yapacağız?! Veri bilimi konusunda hızını alamadıysan, bu soruların cevapları uykunu kaçırıyorsa, senin için ufak bir video çalma listesi derledik, kaçırma. Veri Bilimi Alanında Takip Etmen Gerekenler

Kurucularımızdan Melek Pulatkonak, 8 Kasımda, Dijital Pazarlama Sohbetleri ekibinin düzenlediği “Dijitalleşme Çağında Kadın Olmak” paneline konuk oldu. Murat Erdör ve Coşkun Yeşilbaş moderatörlüğünde gerçekleşen panelin öteki konukları Mynet Genel Müdürü Bilgen Aydan ve Zade Vital Genel Müdürü Beril Koparal’dı. “Kadınlar ne kadar dijital,” diye soran panelde; kadınların dijitalde daha da başarılı olması için neler yapılabileceği, kadınların internet alışverişine nasıl yön verdikleri, dijitalleşmenin kadınların hayatındaki iş-özel hayat dengesini nasıl etkilediği gibi konular tartışıldı.

Gül Nihal Gümüşay

Yazar Hakkında

Konuk yazarlardan ilham, fırsat ve yeni fikirlerle dolu paylaşımlar!

İlgili Yazılar

Yorum Yazın