Yeditepe Women in Business & Yeditepe Mezunlar Derneği: Mentorlük Projesi

            Women in Business Kulübü’nü kurduğumuz ikinci hafta Mezunlar Derneği’nin kapısını çalarak TurkishWIN’de deneyimlediğimiz mentorluğu üniversiteye nasıl taşıyabilirizi konuştuk.

Mezunlar Derneği’nin ve yönetimin tam desteğini aldığımız projenin tanıtımına 1 kala bir projede edindiğim tüm deneyimleri paylaşmak istiyorum!

11

#cesaret
            Bir öğrenci kulübü olarak, fikrimizi yönetim ve derneğin içinde bulunduğu ortak bir paydada projelendirmek için ekibimize güvendik ve cesaret ettik! Yolun başında “Mentor bulamazsın, Öğrencileri çekemezsin, Mentorluk bilinci yeteri kadar yok, proje tutmaz” deseler de öngörülere aldanmadık, önce inandık sonra cesaretle tüm çalışmalara başladık!

22

#iticigücüm
            Proje fikri kulübün kuruluş ayında belirse de bu fikri şekillendirmek için projeye değer katacak bir itici güce ihtiyacım vardı. Doğru zaman ve doğru insan’ın önemini en çok anladığım zamanlardı. Kulüp yolun başındayken ve daha henüz güçlü bir topluluk olmamışken projeye başlamak istemedik. Kulübün ilk döneminde aktif üyelerimizi gözlemledim ve varlığı ile fark yaratan, şu an eşbaşkan olan ekip arkadaşım Esra Tani ile projeye başlama kararı aldık! Esra, yarım dönem boyunca Organizasyon Komitesi Başkanlığı ile organizasyon ve koordinasyon tarafında deneyim edinmişken bu projeye onun liderliğinde başlamış olmak kulübümüzün şansıydı! Birbirimizin itici gücü olduğuna inandığımız bu arkadaşlığımız, proje ile beraber daha derin dostluğa doğru yol almamızı ve stresli günlerde pek çok sınavdan geçmemize sebep oldu.

#paylaşmak
            Hayattaki yaşam amacım olarak gördüğüm “paylaşmak” olgusunu en çok sorguladığım ve hissettiğim mentorluk projesinde Mezunlar Derneği, Etkinlikler Müdürlüğü, Mezunlar İletişim Ofisi gibi farklı kurum ve departmanlarla bir araya geldik. Kurum ve departmanlarla birlikte farklı sektörlerden mezunların, farklı bölümlerden öğrencilerle bir araya gelmiş olması da programın çeşitliliğine değer kattı. Projenin çeşitliliği söylüyor ki; “Biriniz Olmasaydınız, Olmazdı!” Deneyimlerimizi, gücümüzü, heyecanımızı ve enerjimizi paylaştığımız bu proje paylaştıkça çoğalmanın gücüne bir kez daha ışık tuttu

33

Yazar Hakkında

Cangül'ün ilgi alanları, halkla ilişkiler, reklamcılık, yaratıcı yazım, pazarlama iletişimi, etkinlik planlama, halka hitap, tüketici davranışı, sosyoloji, psikoloji, kişişel gelişim ve kurumsal kimlik gibi alanları içeriyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın