Geçenlerde ODTÜ Women In Business kulübünün Deloitte şirket ziyareti etkinliği Facebook’ta gördüğümde çok mutlu oldum. O saatte dersimin olduğunu biliyordum; ama o ziyarete katılmak benim için çok daha önemliydi.

Yaklaşık iki akşam, şirket hakkında araştırmalar yapıp şirketteki cinsiyet eşitliğini araştırdım. Birkaç link sayesinde şirketteki kadınların yaptıklarını ve yazdıklarını okudum.  Bana göre; şirketlerle alakalı haberlere, şirkete adım atmadan ulaşmak benim için çok daha değerlidir.

Etkinliğin düzenleneceği Cuma günü geldi çattı. Sabah okula uğrayıp projemi teslim ettim ve artık Deloitte’ye adım atmama çok az kalmıştı. Etkinliğe giderken,  TurkishWIN’e dahil olduğum için bir kez daha mutlu oldum. Çünkü hayatta tek bir işle uğraşmaktan çok fazla haz etmem ve bunları çeşitlendirmekten çok hoşlanırım.

12241308_1032931373420202_895570942545388547_nSalondaki yerime oturduğumda ,karşımda başarılı ve kadın olmaktan gurur duyan insanları gördüm. Bunun benim için ne kadar sevindiri olduğunu gerçekten anlatamam.  Etkinlik Elif Hanım’ın konuşmasıyla başladı. Elif Hanım kendi hikayesini ve Deloitte’deki hayatını bize anlattı.  Onun hikayesi adeta “toprak ana” gibiydi. Hem kariyer yapmış hem de çocuk yapmıştı ve odadaki genç adayları da buna teşvik etmeyi ihmal etmiyordu. Gerçekten “O yaparsa ben de yaparım!” sözünün vücut bulmuş haliydi Elif Hanım. Tekrar kendimi doğru yerde yani TurkishWIN’de bulduğumu hissettim.

Deloitte şirket ziyareti bittiğinde artık şuna tamamen emindim. Kadınlar yapabiliyormuş yani hem müdür olup hem çocuğun olabiliyormuş. Belki özveri bu işin olmazsa olmazıymış ama inanç ve azimle yola çıkınca yapılamayacak şey de yokmuş.

Şirkette bizi ağırlayan güzel kadınları dinleyip  aklımızdaki soruları yönelttiğimizde, aldığımız cevaplar sayesinde kendimi daha mutlu ve güvende hissettim açıkçası.  Çünkü bu kadınlardan öğrendiğim en güzel şey “Hayatımı dengede tutmam gerektiğiydi.” Bu dengeyi hem ODTÜ hem TurkishWIN ile güzelce sentezleyeceğim. TurkishWIN’e bana bu fırsatı tanıdığı için çok teşekkür ederim.

Böyle güzel etkinlik ve aktivitelerde birlikte olmak dileğiyle!

O yaparsa ben de yaparım!

Yazısı için konuk yazarımız Olcay İrem Elgün’e teşekkür ederiz!

IMG_2648

1994 Kars doğumluyum. ODTÜ İşletme bölümünde okuyorum.

İki abim var ve Ankara’da yaşıyorum.

 

Yazar Hakkında

Konuk yazarlardan ilham, fırsat ve yeni fikirlerle dolu paylaşımlar!

İlgili Yazılar

Yorum Yazın