enter-prize-logo

Bu yazımı sizlere 2014’ün son saatlerinde yazıyorum. Öncellikle hepinize sevdiklerinizle geçirebileceğiniz mutlu, sağlıklı, huzurlu çok güzel bir sene diliyorum.

20 Aralık’ta Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün her sene düzenlediği EnterPrize Girişimcilik Yarışmasının ilk adımı olan Girişimcilik Zirvesine katıldım. Daha önceleri girişimciliğe bir ilgim olmasına rağmen “Ya acaba mı?” diye diye hiç bir adım atamamıştım. Belki güven eksikliği belki de cesaret edememem bunun baş nedenleriydi. Sonrasında bir arkadaşımın bana ilham kaynağı olmasıyla biz de kendimizi bu yarışmanın içerisinde bulduk.

Girişimcilik Zirvesi’nde birbirinden önemli ve değerli girişimci iş adamlarını ve yenilikçi fikirlerini dinleme fırsatı yakaladım. Her cümlelerinden ilham aldım, ders çıkardım. Bütün konuşmacıların ortak söylediği bir şey vardı ki o da ; “Tutkularınızı projelendirin, bir şeyler içinizi kıpırtatıyorsa başarılı olabilirsiniz.”

Girişimcilik Zirvesinde bir de “Kadın Girişimcilik Paneli” düzenlendi. Moderatörlüğünü Oya Yalman’ın (Platin Dergisi Yayın Yönetmeni) yaptığı panele; Gülden Türktan (Kagi-der Başkanı), Canan Karabağlı (Melek Yatırımcı-KAYAK Kadın Yatırımcı Kolu Başkanı) ve Göknur Atalay (Energy Danışmanlık ve Proje Kurucusu) katıldı.

Benim panelde en çok dikkatimi çeken konu Canan Karabağlı’nın başkanlık ettiği “KAYAK” oldu. Keiretsu Forum Türkiye Kadın Yatırımcı kolu (KAYAK), Canan Karabağlı başkanlığında Türkiye’deki kadın yatırımcıları bir araya getirmeyi, girişimcilere mentorluk ve destek sağlamayı, network oluşturmayı ve çeşitli etkinlikler ile melek yatırımcılığın önemini artırmayı amaçlamaktaymış.

Son olarak, Girişimcilik Zirvesi’ne katılan ve bugüne kadar bir çok başarılı girişimi bulunan değerli isimler girişimcilik yolunda nelere dikkat edilmesi gerektiğini katılımcılarla paylaştılar. Ben elemeyi geçememe rağmen yine de çok keyif alarak katıldığım bir zirve oldu. Beni diğer yarışmalar için cesaretlendirdi, nerede hata yaptığımı gösterdi ve daha çok teşvik ederek diğer yarışmalar için umutlandırdı.

Diyeceğim o ki; siz de benim gibiyseniz bir umut, bir ceserat arıyorsanız hiç durmayın derim. 2015 size cesaret getirsin, umut getirsin. Sevgilerimle.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın