4 yıllık üniversite mezunları veya en geç Temmuz 2017’de mezun olacak olan  3. ve 4. sınıf öğrencilerinin başvurabileceği 2017-18 doneminin master ve doktora programlari icin Fulbright Burs Programi Basvurulari basladi.

Kimler Başvurabilir? 

Not ortalaması 

Mezunlar: Mezuniyet ortalaması 4,00’lük sistemi kullanan üniversiteler için en az 3,00 veya 100’lük sistemi kullanan üniversiteler için en az 76,66 olanlar

Öğrenciler: Güz 2015 dönemi sonrasında genel not ortalaması 4,00’lük sistemi kullanan üniversiteler için en az 3,00 veya 100’lük sistemi kullanan üniversiteler için en az 76,66 olanlar (akademik başarının mezun olana kadar sürdürülmesi gerekmektedir)

  • Not ortalaması, hem 4,00’lük sisteme hem de 100’lük sisteme göre belirtilen transkriptlerde 4,00’lük sistem dikkate alınacaktır.

İngilizce Yeterlilik 

Akademik düzeyde ileri derecede İngilizce bilgisi olanlar (TOEFL iBT skorunun en az 75 olması gerekmektedir.
TOEFL iBT kurum kodu: B126)

Deneyim 

İşletme alanında (MBA) ve İşletme’nin Muhasebe, Finans (“MS in Finance” eğitimi dahil olmak üzere), Pazarlama, Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Mühendislik Yönetimi gibi alt alanlarında burs almak için başvuran kişilerden başvuru tarihinde en az 1 yıllık tam zamanlı, fiilî iş tecrübesi olanlar
  • Başvuru esnasında adayın en az 1 yıllık iş tecrübesi olması ve seçildiği takdirde de, ABD’de programa başlayıncaya dek çalışmaya devam etmesi gerekmektedir.

Basvurular icin son gun 25 Mart!

Detaylar icin  linke tiklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın