Yasin Görkem Yazıcı,

Tanışmadığı binlerce insanın haberlerden öğrendiği üzere onu ansızın kaybettik.Toprağa verdiğimiz henüz 21 yaşında olan arkadaşımızın hayallerini gerçekleştirebileceği bir zaman bırakmadılar ona. Görkem bu ülkenin yarım bıraktığı hikayelerden biri oldu, ah oldu bizlere.

Yaşadığımız yüzyıla anılar bırakmak için çevrelediğimiz onca dijital araca rağmen, yaptığımız onca paylaşıma rağmen Görkem’in tek bir düşüncesini, hayalini sizlere iletemeyen bu döngünün üzerine bir hatıra ormanında adı yaşasın isteyen arkadaşları olarak birleştik. Görkem bir parçası olduğu Koç Rams takımında, arkadaşlarının hatıralarında hep yaşayacak. Ancak böylesine kinle, nefretle çevrilmiş bir dünyaya ismi yine güzel bir amaç bıraksın, doğayla yarına umut olsun. Gerçekleştiremediği nice hayali, yaşanmışlıkları ağaç olsun, dalları kuşlara yuva olsun.

Anılarımızda hep güzel kalacak, Görkem’in isminin yaşaması için yaratmak istediğimiz hatıra ormanının oluşmasında destek vermek isteyen herkese kalpten teşekkür ediyorum. Umut her karanlıktan daha güçlü, hayal kurmaktan vazgeçmediğimiz daha güzel günlere..

Kampanyayı başlatan arkadaşımın mesajını iletiyorum :

”TEMA vakfı ile bir süredir çalışıyorum, bu nedenle bazılarınızın da zaten aklına geldiği gibi onlarla iletişime geçip güçlerimizi birleştirerek bir hatıra ormanı yaratabileceğimizi düşündük. Kısaca bir hatıra ormanı için neler gerekiyor açıklamaya çalışayım

• Bir adet fidan bağışı 10 TL

• En az 2000 fidan bağışlanmış olması gerekiyor

• 5500 üstünde fidan bağışı olduğunda bir fidan 9 TL olarak fiyatlandırılıyor
Bu durumda katılmak isteyenler aşağıdaki formu doldurabilirlerse sayıyı bilebiliriz. Tahmini bir sayı üstüne ulaştığında da hem TEMA ile daha ciddi bir iletişime geçer hem de para toplamaya başlayabiliriz.

Sadece Koç öğrencileri ile sınırlı olmayıp ailesi, Avusturya Lisesi ya da dışarıda destek vermek isteyen herhangi birinin de bunda katkısı olabilmeli bence. Bu nedenle iletmeyi başarırsak çok daha kocaman bir orman kurabiliriz.”*

Şu başlıktan hatıra ormanının daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz : Görkem Yazıcı Hatıra Ormanı

 

Kaynak :

*Zeynep Gülce Gündel, 13.12.2016,https://www.facebook.com/groups/kumulatif/

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın