4 Mart Cumartesi günü üçüncüsü düzenlenen Genç Kadın Kariyer Günü’ne katılma şansı yakaladım ve atmosferi böylesine güçlü bir etkinliğe henüz katılma fırsatı olmamış ve benim gibi kariyerinin daha çok başında olan genç kadınlarla paylaşmak istedim.

Etkinlik 3 bölümden oluşuyordu: Hayal Et. Keşfet. Yola Çık.

Bu 3 bölüm aynı zamanda etkinliğin ana temalarını oluşturduğundan, alanında uzman birbirinden değerli konuşmacılar, eğer bir şeyi istiyorsak onu elde etmek için önce hayal etmemiz sonra onu keşfetmemiz ve sonra da ona doğru bir adım atarak yola çıkmamız gerektiğini üstüne basa basa vurguladılar.Etkinliğe ilk kez katılan biri olarak beni en çok etkileyen bölümlerin Keşfet ve Yola Çık olduğunu söylemeliyim çünkü tüm konuşmalardan sonra kendime çıkardığım sonuç şu: Hayal etmekle başladığım bir işi tanıyıp onun için doğru adımları tutkuyla atmazsam hayal etmek tek başına asla yeterli olmayacak.

Yola Çık bölümünden kariyer yolumun bir köşesine iliştirdiğim notlardan birisi de  network yapmanın sanıldığı kadar da kolay olmadığıydı. Bunu da konuşmaların birinde 20 saniyede network yapmaya çalıştığımız kısa workshopta anladım. Sağlam bir network için sağlam temeller ve uzun süreli bir tanışma şart. Bunu da sağlayabilmek için elde etmeye çalıştığınız her neyse ona olan ilginizi karşı tarafa net ilettiğinizden emin olmalısınız.

Benim kendime çıkardığım kariyer notlarından bazıları bunlar. Eminim ki salondaki herkes de kendi notunu almış ve ilham dolu kariyer yolculukları için Yola Çık’maya hazırdır. Hayal etmeyi bırakmayan ve hayal ettiklerinin peşinden koşanlar oldukça TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günleri devam edecek.

Seneye tekrar görüşmek üzere.
İlhamınız bol olsun!

 

Yorum Yazın