İş bulmanın aslında o kadar da zor olmadığını, aslında ‘işi nerede ve nasıl arıyor’ olmanın önemli olduğunu keşfettiğim bir gündeyim!

Peryön İnsan Yönetimi Derneği’nin geleneksel olarak düzenlenen zirvesine bu sene katılma imkanı buldum. Zirvede oturum aralarında network  yaparken aldığım kartvizitlerin çoğunluğunun şirketlerin insan kaynakları yöneticilerine ait olduğunu görünce, bu zirvenin son sınıfta okuyup iş arayışına başlamış bir öğrenci için bulunmaz bir nimet olduğunu anladım!

stock-photo-the-words-job-career-work-and-opportunity-on-colorful-road-signs-with-arrows-pointing-to-new-116982217

Zirvenin genel katılımcı profili profesyonel çalışanlar olduğu için network yaparken kendimi yarı zamanlı çalışan bir öğrenci olarak tanıttığımda aldığım tepkiler harikaydı! Bir öğrencinin hem çalışıyor olması hem de böyle bir zirveye katılmış olması yöneticiler tarafından artı on puan niteliğindeydi. Kartlarını aldığım çoğunluk isim akabinde benim de iletişim bilgilerimi istedi ve CV’mi iletmemi rica etti.

Ayrıca zirve oturumları çok başarılı isimlerin etkileyici sunumları ile ilham ve bilgi dolu bir gün geçirmeme sebep oldu!

Peryön öğrencileri de düşünmüş, öğrenci opsiyonlu indirimli bilet imkanı da sunmuşken, 2015 yılında 23. Peryön İnsan Yönetimi Kongre’sini kaçırmamak için şimdiden takibe başlayın derim!

Yazar Hakkında

Cangül'ün ilgi alanları, halkla ilişkiler, reklamcılık, yaratıcı yazım, pazarlama iletişimi, etkinlik planlama, halka hitap, tüketici davranışı, sosyoloji, psikoloji, kişişel gelişim ve kurumsal kimlik gibi alanları içeriyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın