DSC_6172Her şey bir Turkishwin Talk’unda konunun Perspectives olması ve bu Talk’ta Melis Abacıoğlu’nun konuşması ile başladı.Bize Kızlar Sahada ile kadınlara nasıl ulaşmak istediğini, onları takım ruhuyla nasıl güçlendirmek istediğini ve neler yaptığını anlattı. Gerçekten ilham verici bir konuşmaydı. Eğlenceli resimleri görünce bir çoğumuzun içi kıpır kıpır olmuştu bile. O an geldi ve onlar yapmış biz neden yapmayalım dedik!
Kampüs liderlerimizden Aslı, bir çoğumuzu topladı, herkes dünden hazırdı, ama bir sorunumuz vardı: zamanlama. Bir türlü kimsenin zamanı birbirine uymadı harika bir antrenörümüz ve takım ruhumuz vardı ama zamanımız yoktu.Sonuç 2 antreman sonucunda çekilme kararı aldık. Hepimiz bu duruma oldukça üzülmüştük ama sonra baştaki amacımızdan saptığımızı fark ettik. Amacımız ise açıktı artık; eğlenmek, futbol oynamak ve birlikte vakit geçirmek… Sonuçta hiçbirimizin kariyer planında profesyonel futbolcu olmak gibi bir hedef yoktu. Aa birde birçok fotoğraftan da eksik kalmamaya…
Adımızda biraz kendimizi övmek istiyorum. Takımımızın ismi “Winners”tı. TurkishWIN’in kampüs liderleri ol11011049_10206539084937628_4029866226210095309_narak katıldığımız turnuvada formamızda TurkishWIN’in izlerini taşımak ise oldukça havalıydı.

 

2 antreman, 0 kondisyon, futbol oynamaya dair minimum bilgi ama müthiş takım ruhu ve müthiş eğlenme azmi… Başımıza ne mi geldi? Tahmin edebileceğiniz üzere 3 harika mağlubiyet, kendi kalemize attığımız 4 gol, 3 sakat, 0 puan ama çok eğlenmiş 10 kız. Yine olsa yine yapar mıyız? Kesinlikle o sahaya tekrar çıkarız yine çok eğlenir birbirimizi yine öper sahada yine dans ederiz. Müthiş kalecilerimiz top kurtardığında alkışlayan tek takım olarak ya da bunu zıplayarak kutlamaya devam eden kızlar olarak adımızı tarihe yine yazdırırdık. Belki futbolu yanlış anladık ama takım ruhunu ve birbirimizi sevmeyi çok iyi anladık;  karşı tarafa sinirlenmemeyi, birbirini korumayı ve desteklemeyi de harika şekilde başardık. Harika anılarımız ve harika fotoğraflarımızla evimize döndük ve asla unutamayacağımız kadar çok eğlendik.

DSC_6313
Artık 2 hafta da 1 halı sahaya gidip eğleneceğiz; futbol oynayacağız ve seneye olacak kızlar sahada için hazırlanacağız. Bence sen de seneye takımını kur ya da insan kaynakları sorumlunun kapısını tıklat, belki şirketinden çalışma arkadaşlarınla katılırsın.

Sahaya çık çünkü KIZLAR SAHADA da çok güzel!

Yazar Hakkında

Marmara Üniversite İşletme Enformatiği öğrencisi ve TurkishWIN kampüs lideri.

İlgili Yazılar

2 Responses

  1. Damla Tezcan

    Keske izlemeye gelebilseydim dedim! Ellerine ve ayaklarina saglik Tilbe’cim, yazinda enerjinizi fazlasiyla hissettim ve seneye maciniza ilk LCV’yi yapmak icin kendime soz verdim <3

Yorum Yazın