Üniversite eğitiminizi tamamladınız, modayla ilgili bir bölüm bitirmediniz fakat moda sektörünün içinde olmak mı istiyorsunuz? Üzülmeyin henüz geç değil. İstanbul Moda Akademisi sayesinde sektörü tanıyabilir, yeni bağlantılar edinip moda sektörünün kapılarını aralayabilirsiniz.

2007 yılında kurulan İMA, tasarım ve sanat bilinci yüksek, uluslar arası pazar farkındalığı olan moda tasarımcılarına tekstil ve hazır giyim alanına sektöre yön verecek iş gücünü sağlamayı hedeflemektedir. Institut Français de la Mode ile işbirliği ile öğrencilerine yurtdışındaki okullara ve sektördeki kişilere ulaşma olanağı sağlayan İMA, London College of Fashion ile olan akademik strateji ortaklığı ile Polimoda Moda Okulu’nda eğitim vermektedir.

İma bünyesindeki kurslar akademik programlar, profesyonel gelişim, kısa eğitimler, kurumsal eğitimler ve yaz okulu olmak üzere beş ana başlık altında bulunmakta. İlgi ve tecrübe düzeyinize göre kayıt olabileceğiniz geniş yelpazedeki birçok kurs bu başlıklar altında sizi beklemekte. Örneğin profesyonel gelişim kursları adı altında çanta tasarımından modada lüks marka yönetimine, modada e-ticaretten moda iletişimine kadar uzanan geniş kapsamlı kurslar bulunmakta.

http://www.istanbulmodaakademisi.com/  linkinden İMA’yı yakından tanıyabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın