Günümüzde, değişen alışkanlıklara ayak uydurarak, kullanıcılara farklı tiplerde eğitim içeriklerini hazırlayan birçok online eğitim platformu hayatımızda yer edinmeye başlamıştır. Gelişen teknolojileri iyi ve yerinde kullanmaları hem kurumlar hem de bireyler için yenilikçi çözümlerin kapısını dünyaya açmaktadır. Adını oldukça sık duymaya başladığımız Türkiye’nin e-öğrenme alanındaki ilk ve öncü şirketi Enocta, tüm uzaktan eğitim ihtiyaçlarını tek çatı altında sunması ile merakları üzerinde tutmayı başarmıştır. Yönetim süreçlerini kolaylaştırarak yeni fonksiyonlarıyla sürekli kendini yenilemesi, Türkiye’nin en gelişmiş web tabanlı platformu olarak adından sıklıkla bahsetmemizin somut örneğidir.

Şu an içerisinde bulunduğumuz bilgi çağında e-öğrenme’nin gerekliliğinden bahsetmeme gerek yok aslında. Hayatımızı kolaylaştırarak önümüze eğitimleri sunmaları takdir edilecek cinsten. Peki Enocta, e-öğrenme ile kullanıcılarına neler sunmakta? Kısaca maddeler halinde bahsedelim:

-E-öğrenme hizmetlerini tek çatı altında toplamaktadır.

-Çalışan kesimlerin uğrak noktası olarak, güncel bilgi ve yetkinliklerini kazanmalarına yardımcı olmaktadır.

-Çeşitli e-öğrenme içeriklerini sunmaktadır.

-Yeni öğrenme yöntemlerini dijital teknolojileriyle birleştirerek takibini sağlamaktadır.

-İşletmelere stratejik rekabet avantajı kazandırır.

-Dünyanın e-öğrenme devi Skillsoft ile işbirliği içerisindedir.

2 milyondan fazla kullanıcı, 125 farklı sektör, 33 ülke, 16 dil, zengin eğitim seçenekleri ile 1999’dan beri sektör lideri olan Enocta, CampusWIN Programı liderlerine de bu eğitimlere ulaşma fırsatını sunmaktadır. Çeşitli konu başlıkları ile online eğitimler liderlerimizin bir tık uzağında olmakla birlikte, 86 adet eğitimle liderlerimizin karşılarına çıkmaktadır. Bizlere sunulan bu imkanlar sayesinde farklı materyaller ile  bizlerin gelişimini desteklemektedir.

Enocta Online Eğitim Platformu’nun  yaptığı uygulamaların başarısının ve yatırımın geri dönüşünü garanti etmesinin, bizler için güven aşıladığı aşikar. Kurumsal olarak uzaktan sağladıkları eğitim modellerini dijital platformlara taşıyarak sürekli büyümeye ve yayılmaya devam etmektedir. Bu şekilde daha fazla kullanıcıya hizmet vererek hayatımızın kolaylaştırıcı ve önemli parçası haline gelmesi an meselesi.

Yazar Hakkında

Büşra Tonyalı

05.03.95 Zile'de doğdu. Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi. Üniversite Öğrenci Konseyi İşletme Bölümü Temsilcisi ve Yönetim Kurulu Genel Sekreter'i. TurkishWIN- CampusWIN Programının kampüs lideri. Türkiye İhracatçılar Meclisi İnovaTİM Projesinin üniversite temsilcisi. Unilever -Campus Squad Programı Lideri. Tübitak - Satın Alma Birimi'nde stajını tamamladı. Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Lösev üyesi. Gönüllülük esaslı faaliyet gösteren yapıların içinde bulunmak tam ona göre. GTÜ Women In Busıness Clup kurucusu. Çeşitli kulüplerde hala aktif. İşte, evde, okulda her yerde mutlu olmak tek gayesi. Ve tatlı anılar biriktirmekten çok hoşlanır. Fotoğraf çekmek ve sosyal medyayı aktif kullanmak en büyük hobileri arasında . Sıkı bir TED takipçisi.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın