ss-2y1mdeiwrvqijog749m2o0

Staj Nedir?

Belli bir meslekte eğitim alan bireylerin öğrendiklerini pekiştirmek için geçirdiği uygulamalı öğrenme dönemlerine staj adı verilmektedir.

Staj Neden ve Nasıl Yapılır?

Çoğunlukla zorunlu ve isteğe bağlı olmakla birlikte eğitim dönemlerinin son yıllarında karşımıza çıkan hayatın yegane gerçeklerinden biri olan staj, okul bitmedenstaj1 gelecek planlaması yapan gençler için olmazsa olmaz uygulama alanıdır. Bu alanda gençler eğitim hayatları boyunca öğrendikleri teorik bilgiyi pratiğe dökmeyi öğrenirler ve böylelikle hayata bir adım önde atılma fırsatı ile birlikte birçok alanda staj yapan genç kendi için en uygun departmanı da bulma fırsatını yakalar.

Uygulamalı stajlar genellikle öğrencilerin birçok yere müracaat ederek geri dönüş beklemeleri süreçlerinden geçerek eylemleşir. Tüm bu süreç stajyer için oldukça yıpratıcı olabilir. İşte tam bu noktada sizlere farklı bir sistemden söz etmek istiyorum. Türkiye’nin en kapsamlı staj platformu olarak kendilerini adlandırdıkları, Erciyes Üniversitesi Ser@ ofisinde faaliyet gösteren Stajevi projesi.

Stajevi

Bir grup genç girişimci tarafından hayata geçirilen bu proje, mevcut staj kavramını değiştirerek yeniden yapılandırılması fikri üzerinde temellenmiştir.

UVUUNvK2 Öğrencilerin staj ararken çektiği zorlukların farkında olan bu gençler, öğrenci ile firmaları iyileştirilmiş bir süreçle buluşturmayı amaç edinmişlerdir. Tüm bu eylemler, yeni nesil kariyer sitesi www.stajevi.com platformu üzerinden gerçekleştirilirken stajyerin yapması gereken tek şey bu siteye girerek ücretsiz üye olmak ve kendini tanımlayacak profilini doldurmak. Daha sonra sistem öğrenci arkadaşları yeteneklerine göre derecelendirerek kendisine en uygun firma ile eşleştirecektir. Ayrıca Stajevi sadece zorunlu staj bulmak için değil, tecrübe stajları ile öğrencilerin henüz üniversitede iken firmalarla iç içe yetişmesini sağlayıp mezun olduklarında istihdamlarını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Sizler de kariyerinize yön vermek ve kendinizi mesleğiniz konusunda geliştirmek için bu harika sisteme dahil olun.

Hadi durma stajevi.com seni bekliyor ;)

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın