26 Aralık saat 16:00’da STEAMWIN & ATOLYE ortak etkinliğinde katılımcı kampüs liderlerimiz bir yandan konuşmacıların ilham veren hikayelerini dinlediler, bir yandan da STEAM alanında merak ettikleri soruların yanıtlarını aradılar.

İlk sunumda katılımcılar, ATÖLYE Komite Kürasyonu ve Yöneticiliğini üstlenen Atılım Şahin’i dinlediler. Şahin, geçmişinden ve şimdiki pozisyonundan bahsetti ve ATÖLYE’ nin yeni ve farklı şeylerin yaratılmasına sağladığı katkıdan ve kolektif bir ortamda çalışmanın bu anlamda kişilere kazandırabilecekleri konusunda katılımcılara bilgiler verdi.

  Bir sonraki sunumda katılımcılar, mezun olduğundan beri -trak adıyla farklı ölçeklere tasarım ve üretim projeleri üzerine çalışan Bihter Çelik’in ilham verici sunumunu izlediler. Çelik, özellikle “korku” duygusunu kendisi için nasıl yararlı bir forma dönüştürdüğünden bahsetti ve katılımcılara şimdiye kadar gerçekleştirdiği birçok işten bahsetti. Çelik’in üzerinde durduğu asıl önemli nokta ise kendini sınırlamamak oldu.

Son sunumda ise Kadir Has Üniversitesi’ nde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencisi olan, eğitimi sırasında 13. İstanbul Bienali’ nde “Co-action Device: A Study” projesine İnci Eviner ile birlikte tasarımcı ve performans sanatçısı olarak katılan Ayşe Esin Durmaz bizlerle idi. Durmaz, Bienal deneyiminin yanı sıra katılımcılara We Make Milano‘da ürün tasarımcısı olarak geçirdiği günlerden ve tecrübelerinden bahsetti ve özellikle birçok ödüle sahip olan “Clean Desk” projesini katılımcılarla paylaştı.

Sunumların ardından etkinlik, Lehimleme Workshop’ı ile devam etti. Katılımcılar burada ledleri birbirine lehimleyerek hep birlikte ışık yaratmaya uğraştılar ve takım olarak başarılı oldular.

STEAMWIN (Science, Technology, Engineering, Art, Maths) alanındaki kadın öğrenciler ile bu alanda çalışan rol model kadınları ve erkekleri bir araya getiren ve gençlerle el ele çalışan bir platform.Proje dahilinde coğrafya, yaş ve cinsiyet çeşitliliğini baz alarak şirketleri, ICT sektöründe çalışan kadınları, öğrenci kulüplerini ve öğrencilerini bir araya getiriyoruz.

Ayrıntıları merak edersen ziyaret edebilirsin: www.campuswinners.com/steam

Ezgi Sevcan Diliçıkık

Yazar Hakkında

Konuk yazarlardan ilham, fırsat ve yeni fikirlerle dolu paylaşımlar!

İlgili Yazılar

Yorum Yazın