Herkese merhabalar,

Kampüs Ses Ver’deki ilk yazımda, Turkishwin’de katıldığım ilk etkinliğimi sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk etkinliğim ‘Dev Şirketler Gezisi’, Semih Yalman ile tanışmam ve onu izleyen muhteşem İstanbul maceram ile biriktirdiğim anılardan oluşuyor.

Google, Güvensan Temizlik Şirketi, Doğuş Grubu ve İstanbul serüvenim  10 Aralık 2015  sabahı muhteşem ve dopdolu bir ekiple başladı. İlklerimi yaşadığım harika bir etkinlikti. İstanbul’a ilk defa ayak bastığım bu gün;  bulunduğum kızkardeşlik ağındaki güzel insanlarla da yüz yüze tanıştığım ilk gün oldu.

Güne Güvensan Temizlik Şirketi ile başladık. Burada Münteha Adalı gibi değerli bir kadını tanıdım ve onun tatlı mı tatlı şirketini görme imkanım oldu ve onun sıcacık ortamı ile tanıştım. Şimdi bu değerli ismin yanında ilk stajımı yapmaya hazırlanıyorum. Yani ilk etkinliğimi ve ilk heyecanımı staj sevincimle tamamladım. Bir sonraki durağımız ise Google oldu.

D12359959_1654318494824357_553723123491024988_noğuş Grubu CEO’sunun Birecik Lisesi’nden Doğuş Holding’e uzanan uzun başarı hikayesi ve Güvensan Temizlik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Münteha Adalı’nın Siverek’ten İstanbul’a uzanan azim dolu ve ilham verici hikayesi beni etkileyen, bana umut ışığı olan; hayat ve kariyer yolumda beni aydınlatacağına inandığım “O Yaparsa Ben de Yaparım!” dedirtecek iki örnek oldu.

Ve Semih Yalman…

Semih Yalman ile doyumsuz bir sohbet ettik. Saatlerce dinlenecek muhteşem ve gizem dolu birisi. Bize verilen sürenin de sonuna geldik tabii, istenmese de vakit su gibi geçti. Ağzından çıkan her söz bizim için gerçekten çok değerliydi. Tabii, her güzel şeyin sonu olduğu gibi bugün de sonlandı.

Biraz buruk, biraz mutsuz; fakat dopdolu, heyecanlı ve umut dolu…

Toplanan tüm anılar, heyecanlar, mutluluklar, üzüntüler kocaman üç gün valizlere yerleştirildi. Şanlıurfa’da açılmak üzere sımsıkı kapatıldı.

Hayatım boyunca her zaman ilklere önem vermişimdir. Hele de bu kadar dopdolu ve ilham dolu ilkler hiç unutulmaz. Bana verilen fırsatı çok iyi değerlendirdim, staj imkanını da kaptım, harika insanlarla tanıştım. Daha ne isteyebilirim ki…

Sizin de ilklerinizin, benim ilklerim gibi heyecan dolu ve mutlu geçmesi dileğiyle…

Yazar Hakkında

Harran Üniversitesi İşletme son sınıf öğrencisiyim.Kitap okumayı seven,aile değerlerine önem veren samimi bir kişiliğe sahibim.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın